“AZIREX-2024” birgə taktiki təlimi keçirilib
İran və Azərbaycan arasında 15 milyon ton tranzitə nail olmaq üçün yol xəritəsi hazırlanmalıdır
Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini ilə görüşdə İran İslam Respublikasının Yol və Şəhərsalma Naziri 15 milyon ton tranzit hədəfinə nail olmaq üçün yol xəritəsinin hazırlanmasının vacibliyini vurğulayıb.
2024/10/23
İran İslam Respublikasının İqtisadiyyat Naziri Əbdülnaser Hemmətinin Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayev ilə görüşü
İran və Azərbaycan nəqliyyatın asanlaşdırılması və nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın artırılması barədə razılığa gəliblər
Azərbaycan Respublikası ilə İran İslam Respublikası arasında iqtisadi və ticarət sahələri üzrə Dövlət Komissiyasının sədrləri iclasda hava dəmir yolu avtomobil yolu və liman sahələrində nəqliyyatın asanlaşdırılması və bu sahədə əməkdaşlığın artırılmasına təkid ediblər.
İran İslam Respublikasının neft naziri ilə Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini arasında görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayevlə İran İslam Respublikasının neft naziri Möhsün Paknejad Tehranda keçirdikləri görüşdə energetika sahəsi başda olmaqla ikitərəfli əməkdaşlığın sürətlənməsi məqsədilə birgə işçi qrupun formalaşmasına dair fikir mübadiləsi aparıblar.